Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας παίδων και παμπαίδων στην Ελευθερούπολη

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας παίδων και παμπαίδων στην Ελευθερούπολη

Πληροφορίες: Υπεύθυνη Γραφείου Τύπου:
 Αναστασία Θεοδοσίου
E-mail: grafeiotupou@dimospaggaiou.gr

Ελευθερούπολη, 27.10.2014

Με μεγάλη επιτυχία και τη συμμετοχή περίπου 100 αθλητών από όλη την Ελλάδα  διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο του Αθλητικού Δημοτικού Κέντρου Ελευθερούπολης,  από τις 24 έως τις 27 Οκτωβρίου 2014, το πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας παίδων και παμπαίδων υπό την αιγίδα του Α.Ο. Ορμή, της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πυγμαχίας και συνδιοργανωτή την Κοινωφελή Επιχείρηση Δήμου Παγγαίου. Παρουσία πλήθους κόσμου πραγματοποιήθηκαν σήμερα, Δευτέρα, 27.10.14, οι τελετές απονομής μεταλλίων, με τον δήμαρχο Παγγαίου, Φίλιππο Αναστασιάδη και τους αντιδημάρχους, Κώστα Τσάκαλο και Αποστολία Δημητρακούδη να δίνουν το «παρών», ενώ παράλληλα η κ. Δημητρακούδη  παρέλαβε εκ μέρους της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πυγμαχίας, ειδικό βραβείο για τη συμβολή του δήμου Παγγαίου στην άρτια διοργάνωση του Πρωταθλήματος. Για την ιστορία του θεσμού, πρώτος σε βαθμολογία και πολυνίκης, ο ΑΟ Μαχητών Νέας Περάμου, με τον  ΑΟ Ορμή να καταλαμβάνει την 4η Θέση στον πίνακα βαθμολογίας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων στο σύνολο των 25 ομάδων που συμμετείχαν.

PAGGAIO1 PAGGAIO2 PAGGAIO3 PAGGAIO4