Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ Διανομή τροφίμων ενόψει των εορτών του Πάσχα από το ΝΠΔΔ δήμου Παγγαίου

Διανομή τροφίμων ενόψει των εορτών του Πάσχα από το ΝΠΔΔ δήμου Παγγαίου

Φρ.Παπαχρηστίδη 137α
Τ.Κ. 64100 Ελευθερούπολη
Γραφείο Τύπου
Θεοδοσίου Αναστασία: 2592350018
Fax: 2592350079

Ελευθερούπολη, 09.04.2015

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε τη Μεγάλη Τρίτη, 7 Απριλίου 2015, η μεγάλη διανομή τροφίμων σε άπορες οικογένειες του δήμου Παγγαίου καθώς και σε δημότες που έχουν πληγεί από τις συνέπειες της οικονομικής κρίσης, με τη δέουσα διακριτικότητα και σύμφωνα με τις ιδιαίτερες ανάγκες του κάθε ωφελούμενου. Η εν λόγω δράση αποτέλεσε πρωτοβουλία του ΝΠΔΔ «Κοινωνική Φροντίδα και Προσχολική Αγωγή», ενώ συνολικά ωφελήθηκαν 400 οικογένειες ενόψει των εορτών του Πάσχα. Ο πρόεδρος του ΝΠΔΔ, Χρήστος Μποσμπότης, ευχαριστεί θερμά το προσωπικό της δομής για την καθοριστική συνεισφορά του στη συσκευασία και διανομή των τροφίμων.