Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ Εξοφλήθηκαν οι εργαζόμενοι του προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι» στον δήμο Παγγαίου

Υπεύθυνη Γραφείου Τύπου: Αναστασία Θεοδοσίου

Ελευθερούπολη, 27/05/15

Για πρώτη φορά, μετά από τουλάχιστον μια τριετία, εξοφλήθηκε το σύνολο των, μέχρι και σήμερα, δεδουλευμένων των εργαζομένων στο πρόγραμμα «Βοήθεια στο Σπίτι» στον δήμο Παγγαίου. Ο πρόεδρος του ΝΠΔΔ, «Κοινωνική Φροντίδα και Προσχολική Αγωγή δήμου Παγγαίου»,  Χρήστος Μποσμπότης, ανέφερε σε δηλώσεις του ότι με την εν λόγω αποπληρωμή, η Διοίκηση του δήμου Παγγαίου, παραμένει πιστή στις παλαιότερες δεσμεύσεις της απέναντι στους εργαζομένους του προγράμματος, για την εξόφληση των δεδουλευμένων τους έως και τα μέσα του 2015, τονίζοντας επιπρόσθετα ότι για πρώτη φόρα, μετά από τρία χρόνια άσχημης οικονομικής συγκυρίας, ικανοποιείται ένα μακροχρόνιο αίτημα των εργαζομένων του πολύπαθου, αυτού, προγράμματος και εκφράζει την αισιοδοξία του ότι εφόσον δεν θα υπάρξουν στο μέλλον περαιτέρω καθυστερήσεις στη ροή των χρηματοδοτήσεων, θα πραγματοποιείται, εγκαίρως, η καταβολή της μισθοδοσίας των υπαλλήλων.