Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ Δελτίο Τύπου της ΔΕΥΑ Παγγαίου για την απαγόρευση χρήσης νερού στη Νικήσιανη

Δελτίο Τύπου της ΔΕΥΑ Παγγαίου για την απαγόρευση χρήσης νερού στη Νικήσιανη

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ
ΥΔΡΕΥΣΗΣ – ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΠΑΓΓΑΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΔΕΥΑ ΠΑΓΓΑΙΟΥ

Η ΔΕΥΑ Παγγαίου ενημερώνει τους κατοίκους της Δ.Κ. Νικήσιανης, ότι σύμφωνα με την αρ. 07/οικ.1844/28-5-2015 απόφαση του Περιφερειάρχη ΑΜΘ κ. Γεώργιου Παυλίδη, απαγορεύεται η χρήση του νερού ανθρώπινης κατανάλωσης από το δίκτυο του οικισμού για πόση και παρασκευή τροφίμων. Επιτρέπεται η κατανάλωση για κάθε άλλη χρήση (ατομική υγιεινή, πλύση τροφίμων και σκευών, καθαριότητα κλπ).

Η απόφαση αυτή αίρεται με νεότερη και μετά από σχετική εισήγηση της Δ/νσης Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας Π.Ε. Καβάλας.

Η ΔΕΥΑΑ Παγγαίου έχει ήδη προβεί στις απαραίτητες ενέργειες για την διανομή εμφιαλωμένου νερού στις σχολικές μονάδες του οικισμού.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΕΥΑ ΠΑΓΓΑΙΟΥ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ