Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ Βασίλης Τσιτσάνης - Μουσικό αφιέρωμα στον μεγάλο Έλληνα συνθέτη, στιχουργό και τραγουδιστή από την Κοινωφελή Επιχείρηση Δήμου Παγγαίου

Πληροφορίες: Υπεύθυνη Γραφείου Τύπου: Αναστασία Θεοδοσίου
E-mail: grafeiotupou@dimospaggaiou.gr

Ελευθερούπολη, 23.02.2016

Ένα ιδιαίτερο αφιέρωμα στον σπουδαίο συνθέτη, στιχουργό και τραγουδιστή,  Βασίλη Τσιτσάνη διοργανώνει η Κοινωφελής Επιχείρηση Δήμου Παγγαίου στο Αμφιθέατρο «Φρίξος Παπαχρηστίδης» στην Ελευθερούπολη, την Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016 και ώρα 21:00 υπό τους ήχους του συγκροτήματος «Τα Πέριξ» και τους Φώτη Σπαθάρη, Πασχάλη Κιούπκιολη, Χρήστο Σαγώνα, Γιώργο Παραπέρογλου και την Σταυρούλα Παναγιωτίδου στο τραγούδι.

«Τίποτα δεν αγνόησα στα τραγούδια μου. Η φαντασία μου φτερούγισε παντού» έλεγε ο ίδιος… και με τα τραγούδια του οδηγεί και όλους εμάς σε ένα υπέροχο μουσικό ταξίδι.

ekdilwsi tsitsanis