Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ Ημερίδα του ΓΕΛ Νικήσιανης με θέμα τα αστικά απορρίμματα

Ημερίδα του ΓΕΛ Νικήσιανης με θέμα τα αστικά απορρίμματα

Πληροφορίες: ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ελευθερούπολη, 18/03/2016

Επιστημονική ημερίδα με θέμα «Ορθολογιστική Διαχείριση των Αστικών Απορριμμάτων. Ο ρόλος του Σχολείου όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης. Προτάσεις και Προοπτικές», διοργανώνει σήμερα, Παρασκευή 18 Μαρτίου 2016 και ώρα 19:00 στην αίθουσα πολλαπλών δραστηριοτήτων «Ορφέας», στη Δημοτική Κοινότητα Νικήσιανης, το ΓΕΛ Νικήσιανης με την υποστήριξη της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας και του Δήμου Παγγαίου.

Ομιλητές: Ελισάβετ Κωνσταντινίδου, Δρ. Δασολόγος ΑΠΘ

Συμεών Σαχινίδης, Διευθυντής ΓΕΛ Νικήσιανης