Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΕΛΓΑ ΛΟΓΩ ΒΡΟΧΟΠΤΩΣΕΩΝ 19/10/2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΕΛΓΑ ΛΟΓΩ ΒΡΟΧΟΠΤΩΣΕΩΝ 19/10/2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Ύστερα από συνεννόηση της διοίκησης του Δήμου Παγγαίου με την διευθύντρια του ΕΛΓΑ Καβάλας, σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα 19/10/2021 ξεκινούν οι δηλώσεις , στους κατά τόπους ανταποκριτές του ΕΛΓΑ, όσων παραγωγών οι καλλιέργειες έχουν υποστεί ζημιές από τις τελευταίες έντονες βροχοπτώσεις (πλημμύρα) . Όσοι από αυτούς συγκομίσουν τις παραγωγές τους πριν την εκτίμηση από τους γεωπόνους του ΕΛΓΑ , θα πρέπει να αφήσουν ασυγκόμιστες τουλάχιστον  τρεις σειρές , ως μάρτυρες της ζημιάς στην καλλιέργειά τους.  Για οποιαδήποτε πληροφορία επικοινωνήστε στο τηλ  2592023665 , κ. ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ.

ΑΜΠΕΛΙΑ_ΒΡΟΧΕΣ.jpg